Biznes

ZEROBAN

Współpraca przy projekcie ZEROBAN daje środowiskom biznesowym możliwość realizacji celów CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Niezależnie czy jesteście dużą międzynarodową korporacją, czy małą lokalną, rodzinną firmą, możecie przyczynić się do wsparcia następujących działań w duchu CSR:

- wdrożenie rozwiązań ekologicznych poprzez oddanie niepotrzebnych materiałów do przetworzenia

- aktywizacja lokalnej przedsiębiorczości dzięki podjęciu współpracy biznesowej

- wzmocnienie działań employer branding dzięki podarowaniu pracownikom gadżetów z własnych banerów

- umożliwienie fundacji realizacji działań statusowych

Jakie materiały reklamowe przerabiamy:

1. Banery z siatki mesh

2. Banery z PCV

3. Roll upy

4. Scianki materiałowe

5. Windery, flagi

Twoja firma i ZEROBAN to trzy możliwości współpracy:

Przerób

Oddaj nam swój baner (lub inne materiały reklamowe) i zamów z nich uszycie gadżetów dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

Zamów

Możesz tylko zamówić gadżety dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

Oddaj

Możesz nam tylko oddać swoje niepotrzebne materiały reklamowe, a my z nich zrobimy użytek.

Co możesz zamówić?

Możesz zarówno wybrać coś z portfolio naszych produktów lub zamówić gadżet dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

 

NASZE REALIZACJE

Przystanki

PRZYSTANKI, to idee przyświecające projektowi. Każdy z nich znajduje się na drodze ZEROBAN.

UPCYKLING, czyli nadawania drugie życia niepotrzebnym przedmiotom, w taki sposób, by powstał nowy produkt o wyższej wartości niż przedmiot bazowy.  To właśnie efekt odróżnia ten trend od recyklingu, gdzie chodzi  o  jak najtańsze przetworzenie materiału, tak by nadawał się do ponownego użytku. Przykłady? Meble z palet, z beczek, z plandek, kojce dla psów z opon, półki na książki ze skrzynek po owocach, wazon z butelki… Upcykling wykorzystywany jest głównie w branży dekoratorskiej, meblarskiej oraz fashion.

CSR (z ang. Corporate Social Responsibility), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu. Jest to świadomość przedsiębiorstw i pracodawców na temat ich wpływu na pracowników, na lokalną społeczność, na otoczenie, na środowisko. W ramach tej odpowiedzialności przedsiębiorstwa wdrażają strategię zarządzania, zgodnie z którą w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami.

ZERO WASTE – to coś więcej niż idea. To filozofia i styl życia. W jednym słowie chodzi o „nie marnowanie” żywności, przedmiotów, surowców naturalnych. To ograniczanie śmiecenia na wielu etapach –od zakupów poprzez właściwie użytkowanie, aż po przetwarzanie. Recykling i upcykling są jednym z elementów tej filozofii.

PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE jest rdzeniem ekonomii społecznej, czyli środowiska biznesowego o celach społecznych, której zyski reinwestowane są w te cele lub we wspólnotę. Jednym z ważnych aspektów jest tworzenie miejsc pracy dla osób oraz aktywizację zawodową lokalnych społeczności, tworzenie solidarnych więzi oraz stawianie na współpracę.

To od Ciebie zależy na którym z nich się zatrzymasz

EMPLOYER BRANDING, czyli budowanie marki jako super pracodawcy. To takie działania firmy, dzięki którym pracownicy przywiązują się do pracodawcy, są wobec niego lojalni, dostrzegają atuty, czują się wyróżnienie. A potencjalni pracownicy robią wszystko, by się w takiej firmie zatrudnić. 

SPÓŁDZIELNIE UCZNIOWSKIE to symulacja prowadzenia przedsiębiorstwa przez uczniów. W ten sposób uczniowie rozwijają swe kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. Jeśli na tym etapie nauczą się także czy jest CSR, to w przyszłości wyrosną z nich świadomi pracodawcy i pracownicy.