#CSR  #NGO  #ES

Magdalena Jabłońska

Chcemy pomagać organizacjom pozarządowym w prowadzeniu działań marketingowych, chcemy nauczyć ich mówić językiem biznesu, chcemy by miały szansę dotrzeć ze swymi potrzebami do jak najszerszego grona.

Magdalena Jabłońska

2. Wiedza

i praktyka

1. Wykształcenie

i doświadczenie

Z wykształcenia filolog języka francuskiego. Ze światem PR-u i event marketingu związała się po 9 latach pracy w Ambasadzie Francji, gdzie zajmowała się ściganiem międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz walką z rynkiem podróbek. Tam też doświadczyła pierwszego kontaktu z mediami, tam rozpoczęła przygodę z organizacją szkoleń i konferencji.

4. CSR

i Kuźnia Liderów

Jest jednym z inicjatorów Platformy CSR, nieformalnej grupy, której celem jest stworzenie warunków do dialogu pomiędzy środowiskiem biznesowym pozarządowym. Platformę współtworzą: UP Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, GO Responsible, Perspective CSR. Ukończyła jesienną edycją Kuźni Liderów Gdańskich NGO.

Całą swoją wiedzę na temat PR i eventów zdobyła dzięki długoletniej praktyce. W latach 2005-2011 współpracowała z agencjami eventowymi i markami jako freelancer, organizując pokazy mody, konferencje kulinarne, spotkania networkingowe, warsztaty edukacyjne, realizując autorskie eventy dla kobiet. Była przede wszystkim odpowiedzialna za kontakty z mediami i komunikację public relations. W 2010 r. poznała Stowarzyszenie Branży Eventowej. Z początku współpracowała jako PR Manager, później objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego, na którym pozostała aż do końca 2013r. W tym samym czasie nie zrezygnowała z rozwijania własnej kariery, realizując zawodowo strategie komunikacji PR i social mediów dla agencji eventowych oraz współpracując jako konsultant z  zakresu PR przy różnego typu wydarzeniach. W latach 2013-2016 związana była z firmą EVIO Polska, gdzie odpowiadała za budowanie wizerunku firmy oraz komunikację z mediami.

3. Powrót do

Gdańska

W połowie 2016 roku, po 23 latach przepracowanych w Warszawie, wróciła do macierzystego Gdańska. Nadal jest freelancerem w obszarze tworzenia tekstów i content marketingu, prowadzi profil na social mediach oraz redaguje bloga o CSR w Trójmieście na platformie www.brief.pl Jest wolontariuszką i przedstawicielem pomorskiego oddziału Fundacji Poland Business Run, koordynuje z sukcesem organizację kolejnych edycji biegu Gdańsk Business Run ( w 2018 rok wzięło w nim udział ponad 100 firm, pobiegło 1500 osób).

5. Pełną parą

w NGO...

W listopadzie 2018 założyła Fundację „Nielada Historia” i jest w trakcie procesu zakładania przedsiębiorstwa społecznego Zeroban, ukierunkowanego na stworzenie miejsc pracy dla osób wykluczonych (pracownia krawiecka szyjąca gadżety ze starych banerów reklamowych) pod opieką OWES. Od czerwca 2018 roku pracuje także jako ekspert od mediów w Stowarzyszeniu Morena, współpracując ze szkołami w zakresie zajęć medialnych. Opiekuje się również gdańskimi spółdzielniami uczniowskimi w zakresie promocji i PR w mediach.

Nasz zespół

Jacek Litwin

Jacek Litwin, fundator fundacji „Nielada Historia”, dziennikarz i fotoreporter, ekspert od budowania wizerunku oraz brandingu. Zajmuje się oprawą fotograficzną działań fundacji.

Katarzyna Huńko

Katarzyna Huńko, dobry duch fundacji "Nielada Historia", wieloletnia  koordynatorka projektów, doradczyni biznesowa i zawodowa, ekspertka  zasiadająca w komisjach oceniających wnioski grantowe. Entuzjastka  turkusowych organizacji oraz idei DIY.

Koszyk0