Co z banerami ze Strefy Społecznej?


W czerwcu po obchodach Święta Wolności i Solidarności dostaliśmy od Fundacji Gdańskiej banery z 13-stu namiotów, które stanowiły Strefę Społeczną.


Były to białe prostokąty ok. 5 × 3 m z czerwonymi napisami z hasłami dotyczącymi obszarów takich jak:


#SolidarnośćCodziennie

#PrawaCzłowieka

#Integracja

#Lokalność

#ZrównoważonyRozwój

#WsparcieSpołeczne

#RuchyMiejskie

#Edukacja

#Demokracja

#Równość

#RozwójSpołeczny

#Kultura

#Biblioteka

#HalaDebat


Oprócz prostokątów były także białe i czerwone trójkątne szczyty namiotów z napisem 89’2019 Gdańsk, Święto Wolności i Solidarności.


Ponieważ banery winylowe (PCV) nie nadają się całe do uszycia z nich toreb, bo po prostu szybko pękają na zgięciach, postanowiliśmy wykorzystać same napisy do wykonania poszczególnych elementów toreb – kieszeni.


I tak w pracowni krawieckiej Przystanek Alaska powstały wypasione torby, których korpus był wykonany z siatki mesh, zewnętrzna kieszeń z napisów ze wspomnianych banerów, a na kieszonce wewnętrznej został wydrukowany tekst:


Kieszenie tej torby zostały uszyte z banera z namiotu # (tu odpowiedni napis)., który był częścią miasteczka Strefa Społeczna Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku w dniach 01-04 czerwca 2019 roku.


Na razie wyprodukowaliśmy 30 toreb. Do końca roku powstanie ich jeszcze 70, gdy uporamy się z bieżącymi zamówieniami. Zajrzycie do naszego sklepu, by sprawdzić, jakie jeszcze modele dostępne są z pierwszej partii:


SKLEP


Spytacie: a co z resztą banerów? I to jest bardzo dobre pytanie, bo przecież niczego nie marnujemy!


Białe i czerwone kawałki:


- część oddaliśmy do fundacji Mewka. Galeria Społecznie Zaangażowana z Nowego Portu - będzie z nich ekran do kina podwórkowego.


- część przekazaliśmy artyście Filipowi Ignatowiczowi - planujemy zrobić wspólny artystyczny happening przeciwko mowie nienawiści niebawem.


- z części wycięliśmy 150 prostokątów, które posłużyły za nośnik hasła ODWAGA, który jako girlanda będzie wisiał chyba nawet dziś już w ECS-ie w ramach Solidarity Of Arts


66 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dołącz do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację „Nielada Historia” w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Fundacji. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Dane kontaktowe:

ul. Dokerów 17, 80-812 Gdańsk

tel. kom.: +48 609 921 609