Maj 2018

Jak to się wszystko zaczęło, czyli etap I - zasianie: szkolenie z ekonomii społecznej.

Od tego się zaczęło

Pomysł na realne działania prospołeczne połączone z przedsiębiorczością pojawił się nieoczekiwanie podczas szkolenia pt. „Podstawy Przedsiębiorczości Społecznej” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych BISER we współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej OWES w Gdańsku pod koniec kwietnia 2018 rok. Wtedy po raz pierwszy zetknęłam się z tym zagadnieniem EKONOMII SPOŁECZNEJ.


ZEROBAN po raz pierwszy

Podczas warsztatu mieliśmy rozpracować pomysł na przedsiębiorstwo, które by „coś” produkowało lub świadczyło „jakąś” usługę. Pojawiła się myśl o szyciu poduch eventowych lub siatek z banerów. Zakiełkował projekt ZEROBAN, ale raczej tak dla zabawy... Jednakże już wtedy urzekła mnie ta historia na tyle, że całkiem nieświadomie zaczęłam inaczej postrzegać swoją przyszłość zawodową.


Gdy na jesieni 2018 roku pisałam artykuł na temat ekonomii społecznej, statut fundacji leżał już u notariusza, papiery do KRS-u były już gotowe, byliśmy już na ostatniej prostej konkursu grantowego Funduszu Inicjowania Rozwoju na wdrożenie projektu ZEROBAN... ale wróćmy do początków…

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dołącz do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację „Nielada Historia” w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Fundacji. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Dane kontaktowe:

ul. Dokerów 17, 80-812 Gdańsk

tel. kom.: +48 609 921 609