Kwiecień 2019

Wizyta studyjna w Zakładzie Utylizacyjnym i zlecenie, wywiad Mam Startup.pl, powstaje logotyp, nawiązanie współpracy z "Przystankiem Alaska", wywiad dla radio ESKA.


Wizyta studyjna w ZUT w Gdańsku

Jak to wiosną bywa, przyszła i nagle świat rozkwitł. Tak jak projekt ZEROBAN, bo tuż po edukacyjnej wizycie studyjnej w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku zorganizowanej przez Solidarność Codziennie w ramach grupy Solidarność Konsumencka, dostaliśmy propozycję współpracy. Chodziło o wyprodukowanie gadżetów zerowaste dla uczestników akcji „Szanuję Segreguję”: 5. wybranych rodzin miało nauczyć się ograniczenia „produkcji śmieci” oraz właściwej segregacji.


Zdobyliśmy partnera biznesowego i drugie zlecenie

Byliśmy w stanie sprostać zadaniu, gdyż na początku miesiąca OWES połączył nas z innym podmiotem ekonomii społecznej – spółdzielnią socjalną specjalizującą się w szyciu – Przystanek Alaska. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pod koniec miesiąca dostarczyliśmy ZU po 10 kompletów gadżetów – koszy, toreb i kosmetyczek.LOGO

Na początku miesiąca nasza zaprzyjaźniona graficzka, Ewa Perlińska, stworzyła nam piękne logo, którego kolorystyka będzie się zmieniała co roku, zgodnie z wytycznymi Pantone Color Institut.


Przyspieszamy.

Nadszedł już dla fundacji czas, aby wypłynąć na szersze medialne wody, stąd z radością przyjęliśmy propozycję napisania kilku słów o genezie organizacji i o projekcie ZEROBAN dla portalu MamStartup.pl – zależało nam, by pokazać, że to, co dziś robimy wynikło z potrzeby zmiany i ogromnej chęci włączenia w nasze działania zawodowe sporej dawki prospołecznej.

Fakt, że jedna z akcji przez nas zaplanowana dotyczy aktualnie modnego trendu zerowaste, nie była przypadkowa, bo sami jesteśmy fanami toreb z banerów od ponad 10 lat, a z drugiej strony sami takie banery produkowaliśmy na różne organizowane przez nas wydarzenia.

Więc po nitce do kłębka…

Cały wywiad: ZEROBAN – bilet do świata CSR. Od branży eventowej do przedsiębiorstwa społecznego


Rozmawialiśmy także z Radio Eska: Z banerów tworzą torby i kosmetyczki. "Wszystko zaczęło się od zamówienia złożonego przez prezydenta Pawła Adamowicza"

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dołącz do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację „Nielada Historia” w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Fundacji. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Dane kontaktowe:

ul. Dokerów 17, 80-812 Gdańsk

tel. kom.: +48 609 921 609