OKO w OKO z marketingiem, czyli program dla NGO


Macie świadomość, że wszystko dziś opiera się na dobrym marketingu? W dobie zmasowanego przekazu, błyskawicznej informacji, sam fakt posiadanie świetnej usługi lub świetnego produktu nie wystarczy. STOP… wystarczy, jeśli produkt/usługa jest skierowana do grona Twojej rodziny, przyjaciół, sąsiadów, czyli wąskiego grona osobistych relacji.


Natomiast jeśli rzeczywiście działalność waszego NGO ma przynieść:

a) EFEKT,

b) KORZYŚCI,

c) KASĘ

… to przeproś się z marketingiem i przekonaj się, że NIE GRYZIE!


Specjalnie dla działaczy organizacji pozarządowych powstał nasz drugi projekt „I CO TERAZ? ukierunkowana na naukę marketingu krok po kroku, tak by wszystko było jasne i przejrzyste oraz przede wszystkim, by organizacja mogła sama go prowadzić.


Dlaczego wiemy, że jest to potrzebne?


GENEZA i PROBLEM

Jeszcze zanim powstała fundacja angażowaliśmy się w różne działania związane z rozwojem pomorskiego trzeciego sektora, chodziliśmy na spotkania sieciujące oraz uczestniczyliśmy w wielu szkoleniach. Podczas rozmów, spotkań, szkoleń dowiedzieliśmy się, iż spora część organizacji pozarządowych ma ten sam problem - nie radzi sobie z prowadzeniem marketingu i działań PR.


Powodów jest kilka: brak umiejętności, brak czasu oraz brak pieniędzy.


Dla mniejszych i średnich NGOsów jest to zaklęte koło. Rzadko kiedy jest możliwość zatrudnienia specjalisty lub możliwość wygenerowania środków na agencję. Co wtedy robią organizacje? Uczestniczą w licznych szkoleniach, ściągają tutoriale, buszują po Internecie gromadząc narzędzia. Posiadają zatem wiedzę merytoryczną, ale brakuje im praktyki oraz kompetencji w planowaniu strategii oraz w jej systematycznym wdrażaniu. Na szkoleniach oraz w Internecie przekazywane informacje są ogólnikowe, generalizowane.


ROZWIĄZANIE

Wyobraziliśmy sobie, jak uzbrojeni w wiedzę pozyskaną na szkoleniach, siadacie przed komputerem. Pod ręką macie wszystkie notatki, na pulpicie w specjalnym folderze są pościągane z netu pliki z inspiracjami i poradami. Macie przed sobą wszystko, czego potrzebujecie… Patrzycie się w ekran i mówicie do siebie: „no dobra… I CO TERAZ?” Jesteście pogubieni, nie wiecie od czego zacząć, jak zaplanować działania… czujecie się z tym sami. Pozostawiony na pastwę losu zbyt szerokiej dziedziny zwanej marketingiem… I CO TERAZ?


Postanowiliśmy zatem wdrożyć rozwiązanie, dzięki któremu pomorskie NGO’sy otrzymają długofalowe wsparcie w marketingu i budowaniu wizerunku. To spersonalizowany program kilkumiesięcznego wsparcia organizacji, tak by mogły samodzielnie prowadzić efektywne działania marketingowe, pozyskiwać partnerów biznesowych, wdrażać działania CSR oraz mówić językiem biznesu. Nauczymy ich od czego zacząć i co dalej robić.


PROGRAM projekt „I CO TERAZ?MÓW JĘZYKIEM BIZNESU

Silna organizacja pozarządowa to podmiot o określonym wizerunku, o spójnej strategii marketingowej, o rzetelnej komunikacji, postrzegający swoją działalność długofalowo, potrafiący działać na płaszczyźnie trójsektorowej, nie uzależniając się od grantów publicznych. Te mogą stanowić tylko uzupełnienie. To da się zrobić!NATOMIAST JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY UDZIAŁEM W PROJEKCIE, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.


JEŚLI WŁAŚNIE TWOJA ORGANIZACJA ZMAGA SIĘ OPISANYM PROBLEMEM, POWIEDZ NAM O TYM.


KONTAKT

108 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dołącz do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację „Nielada Historia” w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Fundacji. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Dane kontaktowe:

ul. Dokerów 17, 80-812 Gdańsk

tel. kom.: +48 609 921 609