STARTUJEMY!

Cały poniedziałek spędziliśmy nad zebraniem info od specjalistów medycznych ze szpitali Copernicus, a od 15:00 na spotkaniu sztabu akcji szyliśmy prototypy w różnych wersjach i rozmiarach. W końcu opracowaliśmy te, które uważamy za najbardziej uniwersalne.

Ważna informacja – nasze maseczki nie chronią przed koronawirusem, bo takie możliwości mają tylko maski z odpowiednimi atestami. Zadaniem tych maseczek jest przede wszystkim ochrona innych przed naszymi wydzielinami oraz uniemożliwienie nam zbyt częstego dotykania twarzy. Są to maseczki, dzięki którym dbamy o higienę.

Na platformie udostępnione są filmy instruktażowe szycia maseczek nakręcone przez Fundację 3maliny.

ZOBACZ

Chętni mogą szyć trzy rodzaje maseczek:

1. maseczki dla personelu medycznego, pielęgniarek, pielęgniarzy

- 3 warstwy

- 2 warstwy z tetry i 1 warstwa z flizeliny medycznej lub trzy warstwy tylko z flizeliny medycznej

Są to maseczki jednorazowe, które po godzinie trafiają do utylizacji.

2. maseczki dla personelu opiekuńczego, służb mundurowych i innych – wersja 1

- 2 warstwy z bawełny 100% z kieszonką na filtr medyczny

Są to maseczki wielorazowe, ze wskazaną ich zmianą co 2 godziny. Prać w wysokiej temperaturze (min. 60 stopni), potem wyprasować i na godzinę do lodówki.

3. maseczki dla personelu opiekuńczego, służb mundurowych i innych – wersja 2

- 2 warstwy z bawełny 100%

Wytyczne:

1. Wymiary do cięcia – 22 cm x 17 cm.

2. Wymiary po uszyciu 18 cm x 10 cm.

3. Gumka płaska 4-5 mm – 2 kawałki po 16 cm długości

Filmiki instruktażowe są dostępne na platformie.

Szycie będzie się odbywało w domu osób, które się zgłosiły. Przy zgłoszeniu ważne jest, by podać dzielnicę i miasto, tak byśmy mogli skutecznie ogarnąć logistykę dowożenia materiałów i odbioru gotowych maseczek. Punkt zbiórek oraz magazyn materiałów zlokalizowany jest w pracowni Koty na Płoty, przy ulicy Słowackiego 19.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Wasz odzew jest niesamowity, a czas goni nieubłaganie. Prosimy o cierpliwość! Na pewno do każdej osoby się odezwiemy!

Miejsce akcji? Całe Pomorze! Choć ze względów logistycznych rekomendujemy zakładanie lokalnych grup szycia w poszczególnych miastach, oczywiście przy wsparciu sztabu z Trójmiasta. Instrukcja co do procedury założenia lokalnej grupy zostanie w ciągu dnia udostępniona na stronie akcji. Zostanie też wyznaczona osoba koordynująca te działania. Prosimy śledzić aktualności!

Dziękujemy za Waszą gotowość i chęć pomocy!

1,067 wyświetlenia