Wrzesień 2019

Pierwszy miesiąc jesienny to udział w dwóch eventach: Retro Dolne Miasto oraz Eko Piknik Sopot Naturalnie. Na konferencji InnoCamp Gdańsk-Gdynia-Sopot 2019 pojawiły się piórniki marki ZEROBAN, a o gadżetach zaangażowanych społecznie napisano w Markerze+. Byliśmy też ze szkoleniem w Lęborku w ramach Pomorskiej Szkoły Animatorów Lokalnych.


Retro Dolne Miasto


Zostaliśmy zaproszeni przez Centrum Reduta Mrowisko do zorganizowania warsztatów z upcyklingu dla uczestników wydarzenia Retro Dolne Miasto. To niezwykle klimatyczny event, który już 5 rok przyciąga mieszkańców nie tylko tej dzielnicy. W programie koncerty, potańcówki, stare samochody, old schoolowe przebrania i bardzo dużo atrakcji dla dzieciaków. Szyki popsuła trochę zła pogoda, ale i tak humory dopisywały. Schronieni pod namiotami, młodzi i bardzo młodzi stworzyli piękne etui i torby w duchu zero waste ze starych banerów. Event odbył się 7 września.InnoCamp Gdańsk-Gdynia-Sopot 2019


To międzynarodowe warsztaty skupione na wyzwaniach ekologicznych, społecznych i ekonomicznych, jakie stoją przed nadmorskimi miastami. Wydarzenie jest częścią projektu Smart-up BSR i odbyło się w dniach 09-11.09. Zostaliśmy zaproszeni do wykonania 100 pięknych, kolorowych piórników, które były częścią społecznie zaangażowanego pakietu powitalnego dla uczestników z Polski i krajów nadbałtyckich.


Więcej o wydarzeniu: TUTAJ
EKO-piknik Sopot Naturalnie


Na Sopockim Rynku, w dniu 21.09, miała miejsce kolejna odsłona kampanii „Sopot Naturalnie”, której celem jest edukacja ekologiczna mieszkańców Sopot na temat nie marnowania oraz ograniczania używania plastiku. W programie znalazło się wiele warsztatów o bezpiecznych i naturalnych detergentach, o gotowaniu zero waste, o upcyklingu oraz jak być eko w praktyce. Nasza fundacja została zaproszona do udziału w części targowej.


O nas w mediach


We wrześniowym numerze magazynu Marketer+ jeden z działów był poświęcony gadżetom społecznie zaangażowanym, a wśród nich został opisany nasz projekt ZEROBAN. Cieszymy się, że również do środowisk biznesowych w ten sposób trafia wiedza na temat CSR-u i ekonomii społecznej.


Profil Organizacje społeczne. To działa.

@todziala wspomniał o nas w filmiku o wykorzystaniu banerów ze Strefy Społecznej. #GdańskRules !Szkolenie w Lęborku


Ostatnia sobota września była pracowita dla nas oraz słuchaczy Pomorskiej Szkoły Animatorów w Lęborku. Przeanalizowaliśmy strategię komunikacji z grupami docelowymi i zastanawialiśmy się, czy Facebook jest zawsze właściwym narzędziem do promocji działań lokalnych. Pokazaliśmy metodę, dzięki której może dobrać odpowiednie kanały i skutecznie przyciągnąć zainteresowanych działaniami animatorów lokalnych.


16 wyświetlenia0 komentarz

Dołącz do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację „Nielada Historia” w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Fundacji. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Dane kontaktowe:

ul. Dokerów 17, 80-812 Gdańsk

tel. kom.: +48 609 921 609