Zareklamuj się przy Grunwaldzkiej!

Do 5 lipca 2020r. trwa konkurs przeznaczony dla organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej na miejsce na tablicy reklamowej przy Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku oraz wsparcie przy realizacji kampanii społecznej. Celem jest zachęcenie do promowania inicjatyw społecznych z województwa pomorskiego. Konkurs organizowany jest przez Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych (Fundacja RC).

Wystarczy mieć pomysł i go opisać oraz naszkicować!Zadaniem konkursowym jest:

  • opisanie pomysłu na realizację kampanii społecznej, której częścią byłby plakat umieszczony na tablicy reklamowej przy al. Grunwaldzkiej 5

  • stworzenie szkicu/wstępnej grafiki plakatu na tablicę.

Jerzy Boczoń, prezes Fundacji RC: „Najważniejsze, by pomysł dotyczył inicjatywy lub działań społecznych realizowanych przez lokalne grupy nieformalne lub organizacje pozarządowe. Może także dotyczyć promocji usług lub produktów wytwarzanych przez podmioty ekonomii społecznej np. fundacje czy spółdzielnie socjalne. Takie działania także zasługują na reklamę w prestiżowym i widocznym miejscu.”Celami konkursu są:

  • promocja działań pomorskich organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej i grup nieformalnych działających społecznie;

  • zachęcenie wyżej wymienionych podmiotów do edukacji w obszarze marketingu i budowania wizerunku oraz planowania strategii promocyjnych;

  • edukacja wyżej wymienionych podmiotów w obszarze marketingu i budowania wizerunku oraz planowania strategii promocyjnych


Tablica, na której zamieszczone są reklamy społeczne jest pierwszą taką tablicą na Pomorzu i została dofinansowana w ramach Programu PROO Narodowego Instytutu Rozwoju – Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.Wsparcie ekspertów od marketingu

Dobry pomysł czasem zderza się z brakiem umiejętności w ubraniu go w słowa i kreski lub brakiem pieniędzy, by zlecić to agencjom reklamowym. Ten konkurs jest przede wszystkim dla tych, którzy zawsze marzyli o profesjonalnej kampanii, ale nie mieli możliwości jej realizacji. Po przejściu pierwszego etapu, autorzy najciekawszych pomysłów dostaną wsparcie ekspertów od budowania wizerunku oraz marketingu z Fundacji „Nielada Historia”, którzy pomogą ich dopracować pomysł.


Magdalena Jabłońska, prezeska Fundacji „Nielada Historia”, partner merytoryczny konkursu: „Z doświadczenia wiemy, iż wiele inicjatyw pozostaje w ukryciu z uwagi źle dobrane grupy docelowe lub nieprecyzyjny komunikat. NGOsy nie wiedzą być biznesowe, zabawne, zaskakujące czy kontrowersyjne. A to są właśnie te cechy, które zostają w pamięci. Te konkurs to pierwszy krok, by oswoić działania społeczne z mocą dobrego marketingu.”


Jedną ze składowych nagrody jest realizacja graficzna kampanii w wersji do druku oraz w formie elektronicznej, którą będzie można wykorzystać na własnych nośnikach – strona www, kanały w social mediach oraz materiały drukowane, dzięki czemu akcja nie skończy się tylko na jednej tablicy reklamowej, która dociera tylko do jednej grupy odbiorców, ale będzie mogła być kontynuowana także w sieci.


Bartosz Zimniak, prezes Spółdzielni Socjalnej ZEROBAN, partner techniczny konkursu: „Reklama powinna być czytelna i w swej formie przemówić do odbiorcy, zachęcić go do szukania informacji lub zakupów. Nie powinna być agresywna ani nachalna. Na przyciągnięcie uwagi kierowcy czy rowerzysty mamy tylko kilka sekund, dlatego postawiliśmy na współpracę z doświadczoną graficzką – Michaliną Jasińską.”


Zwycięski plakat będzie można oglądać przez miesiąc od ogłoszenia finalisty przy Grunwaldzkiej 5. Dziennie przejeżdża tamtędy 45 tysięcy kierowców i setki rowerzystów.

Więcej informacji o konkursie >>>> http://fundacjarc.org.pl/konkurs-na-reklame-spoleczna/

Kontakt ws reklamy społecznej >>>> jerzy.boczon@fundacjarc.org.pl


40 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dołącz do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację „Nielada Historia” w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Oświadczam, że zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/a, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych Fundacji. Oświadczam, iz zapoznałem/am się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych. Pełny tekst polityki prywatności oraz Regulamin.

Dane kontaktowe:

ul. Dokerów 17, 80-812 Gdańsk

tel. kom.: +48 609 921 609