Pomóż nam kupić maszyny do szycia!

ZEROBAN

ZeroBan to produkcja gadżetów z niepotrzebnych  banerów.
To podróż tropem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Bilety

Bilety to nasze produkty. Zamawiając je i kupując, przyczyniasz się do  wsparcia działań społecznych.

Nasze bilety, to:

1. pokrowce do laptopów

2. siatki na zakupy

3. sakwy rowerowe

Co daje Ci kupno biletu ZeroBan?

• wejście do strefy upcyklingu

• udział w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości społecznej

• przepustkę do świata CSR-u

Możemy też wykonać projekt  szyty na miarę, jeśli  tylko okaże się to  możliwe z technicznego  punktu widzenia.

Projekt ZEROBAN ma nie tylko wzmocnić podejście proekologiczne  środowisk biznesowych, ale także zaproponować  konkretne działania CSRowe oraz uczulić konsumentów na kwestię świadomych zakupów u lokalnego producenta, będącego przedstawicielem ekonomii społecznej.

Pasażerowie

KTO MOŻE ZABRAĆ SIĘ Z NAMI W PODRÓŻ?

FIRMY

1. Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje, którzy chcą zlecić  uszycie gadżetów z własnych banerów z przeznaczeniem dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

2. Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje , którzy będą chcieli przekazać niedopłatnie swoje banery, by wyprodukować z nich gadżety do sprzedaży detalicznej.

KONSUMENCI

3.Konsumenci , którym bliska jest idea „no waste” i którzy będą chcieli kupić sobie fajny gadżet, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnego przedsiębiorstwa społecznego.

Jak to działa?

Wchodzisz do naszego sklepu Internetowego  i zamawiasz wybrany produkt.

LUB Dzwonisz, mówisz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, przygotowujemy Ci ofertę i wycenę, negocjujemy, zamawiasz, szyjemy.

Jak to działa?

Przystanki

PRZYSTANKI, to idee przyświecające projektowi. Każdy z nich znajduje się na drodze ZeroBan.

UPCYKLING, czyli nadawania drugie życia niepotrzebnym przedmiotom, w taki sposób, by powstał nowy produkt o wyższej wartości niż przedmiot bazowy.  To właśnie efekt odróżnia ten trend od recyklingu, gdzie chodzi  o  jak najtańsze przetworzenie materiału, tak by nadawał się do ponownego użytku. Przykłady? Meble z palet, z beczek, z plandek, kojce dla psów z opon, półki na książki ze skrzynek po owocach, wazon z butelki… Upcykling wykorzystywany jest głównie w branży dekoratorskiej, meblarskiej oraz fashion.

CSR (z ang. Corporate Social Responsibility), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu. Jest to świadomość przedsiębiorstw i pracodawców na temat ich wpływu na pracowników, na lokalną społeczność, na otoczenie, na środowisko. W ramach tej odpowiedzialności przedsiębiorstwa wdrażają strategię zarządzania, zgodnie z którą w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami.

ZERO WASTE – to coś więcej niż idea. To filozofia i styl życia. W jednym słowie chodzi o „nie marnowanie” żywności, przedmiotów, surowców naturalnych. To ograniczanie śmiecenia na wielu etapach –od zakupów poprzez właściwie użytkowanie, aż po przetwarzanie. Recykling i upcykling są jednym z elementów tej filozofii.

PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE jest rdzeniem ekonomii społecznej, czyli środowiska biznesowego o celach społecznych, której zyski reinwestowane są w te cele lub we wspólnotę. Jednym z ważnych aspektów jest tworzenie miejsc pracy dla osób oraz aktywizację zawodową lokalnych społeczności, tworzenie solidarnych więzi oraz stawianie na współpracę.

To od Ciebie zależy na którym z nich się zatrzymasz

EMPLOYER BRANDING, czyli budowanie marki jako super pracodawcy. To takie działania firmy, dzięki którym pracownicy przywiązują się do pracodawcy, są wobec niego lojalni, dostrzegają atuty, czują się wyróżnienie. A potencjalni pracownicy robią wszystko, by się w takiej firmie zatrudnić.

SPÓŁDZIELNIE UCZNIOWSKIE to symulacja prowadzenia przedsiębiorstwa przez uczniów. W ten sposób uczniowie rozwijają swe kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. Jeśli na tym etapie nauczą się także czy jest CSR, to w przyszłości wyrosną z nich świadomi pracodawcy i pracownicy.

Zajezdnia

ZeroBan jest wspierany przez Fundusz Inicjowania Rozwoju